REGISTRUOTIS

SKALBIMO MAŠINŲ VALYMAS

VilniausMeistrai.lt nuotr. / Skalbimo mašinos valymas
Profesionalus skalbimo mašinos valymas. Savo klientams siūlome kompleksinį skalbimo mašinos valymą. Kompleksinis valymas atliekamas remonto dirbtuvėse, kuomet ašina pilnai ardoma, plaunamos ar keičiamos guminės tarpinės, žarnos (priklausomai nuo užterštumo lygio), keičiami būgno guoliai, riebokšliai. Jei reikia, keičiamas vandens kaitinimo elementas ir vandens išpylimo siurblys. Bakas ir būgnas plaunamas aukšto slėgio vandens srove, surinktas prietaisas plaunamas specialia chemija.
 

Kaip valyti savarankiškai?

Naujienų portalai ir forumai mirga antraštėmis nuo ekspertų, supermamų patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti ir valyti skalbimo mašinas. Namų šeimininkėms, pavargusioms kovoti su nuolat iš skalbimo mašinos sklindančiu nemaloniu kvapu ko tik nesiūloma - ir citrinos rūgštis, ir baltasis actas, ir kepimo soda ir t.t. Kiek iš tiesų efektyvios šios priemonės ir kokios realios tokio valymo pasekmės ko gero žino tik meistrai, kasdien dirbantys su skalbimo mašinomis.
 
Salvata nuotr. / Purvas skalbimo mašinoje 2
VilniausMeistrai.lt nuotr. / Purvas skalbimo mašinoje

Ką patariame mes, meistrai?

Pasidalinsime patirtimi - skalbkite aukštoje temperatūroje! Manome, kad pirmas ir efektyviausias patarimas norint tinkamai prižiūrėti naują skalbimo mašiną - bent retkarčiais naudokite aukštesnės temperatūros programas (60-95 laipsniai). Pastebėjome, kad dauguma besikreipiančių dėl pilno skalbimo mašinos valymo, kai nepavyksta savarankiškai atsikratyti nemalonaus kvapo, naudoja trumpiausias ir šalčiausias programas (30-40 laipsnių). Suprantama, kad nežymus purvas nuo skalbinių nuplaunamas, bet bakterijos nemiršta.
 
Laikui bėgant skalbimo mašinoje kaupiasi purvo masės, kurių negali pašalinti jokios vartotojų naudojamos (saugios naudoti) valymo priemonės. Nuotraukose apačioje parodytas išardytas buitinės LG skalbimo mašinos būgnas. Valymui skalbyklę gavome po to, kai šeimininkė jau išbandė kelias skirtingas valymo chemijas.

VilniausMeistrai.lt nuotr. / Valymas skalbimo mašinos

Mažiau ekologiškų skalbyklių

Jei esate alergiški, ekologiškus miltelius patariame naudoti tik skalbiant asmeninius drabužius, naudokite papildoma skalavimo arba Pre Wash funkciją. Nealergiškų šeimos narių drabužiams skalbti rinkitės įprastus, cheminius miltelius. Ekologiški milteliai pernelyg švelnūs - lieka bakterijos, dažnai kaupiasi labai didelis kiekis nemaloniai kvepiančių ir skalbinius tepančių apnašų.
VilniausMeistrai.lt nuotr. / Skalbyklės valymas PRIEŠ ir PO

Kalkės - ne problema

Dažnas klientas, išgąsdintas visiems gerai žinomos reklamos apie baisiąsias kalkių nuosėdas, vis pasiteirauja meistro ar tos nepasiglemžė mylimos tarnaitės. Praktika rodo, kad apčiuopiamai neigiamas kalkių poveikis skalbimo mašinai atsiranda tik po 10-15 eksploatacijos metų, dauguma šiuo metu parduodamų skalbyklių tiek netarnauja. Tiesa yra tokių konstrukcijų skalbimo mašinos, kurių kaitinimo elementui tiesiog lemta sugesti jau ir po kelių metu eksploatacijos tačiau tai ne pats sudėtingiausias ir brangiausias remontas, tad nerimauti nereikėtų. Taip pat pastebėta, kad plastikiniuose skalbyklių bakuose (ko ne 90 proc. parduodamų skalbyklių turi būtent tokius) kalkių ženkliai mažiau nei metaliniuose.
 
VilniausMeistrai.lt nuotr. / Skalbyklės miltelių indas
VilniausMeistrai.lt nuotr. / Skalbyklės miltelių indas